top of page

Тульчинські судді відмовились судити московського попа, бо були його прихожанами

Величезний храм у Тульчині, що на Вінниччині, який колись був католицьким костелом зараз у користуванні московської церкви. У самому центрі міста, на вулиці Леонтовича, поряд з банером загиблим у російсько-українській війні та пам’ятником загиблим Героям, знаходиться це кубло російської пропаганди.

Раніше перед церквою ще стояв пам’ятник імперському полководцю Суворову, який нещодавно знесли.

А два священники, які керують московською церквою в Тульчині, мають російські паспорти і після Указу Президента вже не мають українського громадянства. Одного з них СБУ звинуватило у державній зраді та передало справу до суду. Але далі звинувачень нічого не рухається.

У Тульчинському районному суді, де б мали розглядати справу, “слуги Феміди” відмовились судити очільника тульчинської єпархії УПЦ Іонафана (Єлецьких), бо кажуть, що ходили до цієї церкви і не можуть бути неупередженими.

Попри важкі звинувачення і наявність паспортів країни-агресора московські попи продовжують проводити служби в Тульчині, а місцеве населення продовжує ходити до московської церкви. Так на сторінці московського попа з російським паспортом Сергія Аніцоя опубліковано фото зі служби, яка відбулась 5 днів тому.Пропагандист руського міра Єлецьких


Українська правда опублікувала дані про Анатолія Єлецьких. У нього журналісти знайшли російський паспорт, виданий ще 2010 року.
За джерелами видання “Лівий берег” 28 грудня 2022 року президент Володимир Зеленьський підписав указ № 898/2022, яким призупинив громадянство Єлецьких Анатолію Івановичу – митрополиту Тульчинському і Брацлавському.

Трохи раніше СБУ проводило обшуки в Тульчинській епархії, де керує Єлецьких. СБУ підозрює митрополита УПЦ МП у посяганні на конституційний лад та цілісність України. Йому загрожує до 8 років.

Під час обшуків в Тульчинському приході знайшли матеріали, що виправдовують російську агресію і підтримують війну.
Але попри такі звинувачення за інформацією аналітичної бази youcontrol Єлецьких досі є очільником Тульчинської єпархії.Також це вказано на офіційному сайті парафії, який до речі, ведеться виключно російською мовою.Там також опублікована біографія Іонафана (Єлецьких), в якій розповідається, що народився і виріс він в росії, його батько був підполковником радянської армії, а сам він закінчив Ленінградську духовну семінарію. Також ще в совєцькому союзі у 1978 році був висвячений в ієромонаха московським патріархом Кирилом, тим самим, що сьогодні підтримує війну проти України і благословляє окупантів на вбивства українців.


Зараз справа Єлецьких знаходиться в суді. Його звинувачують зокрема у державній зраді. “Керуючи Тульчинською єпархією Української Православної Церкви, розміщав на сторінці митрополита Тульчинського та Брацлавського УПЦ статтю проросійського характеру, давав вказівку начальнику розмістити таку статтю на офіційному сайті Тульчинської єпархії УПЦ та в соціальній мережі Facebook. Також здійснив пошук проросійських листівок в мережі «Інтернет», які зберігав на власному комп`ютері в м. Бершадь, та в подальшому в невстановленому місці виготовив їх та перемістив зазначені друковані матеріали в кабінет канцелярії Тульчинської єпархії УПЦ, що знаходиться в м. Тульчин, для розповсюдження серед невизначеного кола осіб.” Йдеться у судовій ухвалі Вінницького апеляційного суду від 29 березня 2023 року.


Справу мали б розглядати у Тульчинському районному суді, але першим відмовився її розглядати голова Тульчинського районного суду Сергій Володимирович Ковганич, який подав заяву про самовідвід через те, що до війни “відвідував богослужіння в Кафедральному соборі Різдва Христового в Тульчині, що підпорядкований Тульчинській єпархії Української Православної Церкви, про що відомо значному колу осіб”.

Після цього від розгляду намагались відмовитись судді Дамчук О.О., Штифурко Л.А. та Саламаха О.В. Пояснюють. що всі ходили до московської церкви тому не можуть бути неупередженими.

Оскільки усі судді відмовились судити московського попа, то звернулись до Вінницького апеляційного суду, щоб справу направили до іншого суду, але апеляційний суд їм відмовив.

Що буде далі зі справою одного з найвпливовіших московських попів, наразі невідомо.


Кафедральний собор і Аніцой


Керує ж тульчинським кафедральним собором Різдва Христового на вулиці Леонтовича, 41 у Тульчині архимандрит Аніцой Сергій Леонідович, якому тим самим наказом, що і Єлецьких, було також призупинено громадянство. Та у якого журналісти також знайшли російський паспорт. Його Сергій Аніцой отримав у грудні 2014 року в окупованому Криму.Щодо головного кафедрального собору у Тульчині, то його було передано в користування у 1991 році Виконкомом Тульчинської райради народних депутатів у користування прихожанам церкви. У 1994 році створили Тульчинську єпархію. Далі на їх сайті йдеться про те, що у 2004 році у церкві Різдва Христового було освячено престол “в храме-приделе в честь Святого Благоверного Князя Александра Невского. Во втором приделе 11/24 ноября 2004 г. был освящен престол в честь Святого страстотерпца Царя Николая и всех Святых Царственных страстотерпцев, и всех Святых Новомучеников в Земле Русской просиявших”.

Керує церквою уже тепер виключно громадянин росії Сергій Аніцой.З нерухомості за точними ПІБ Аніцоя Сергія Леонідовича ми знайшли будинок та квартиру в Ялті та 2 квартири в Києві.Громадський рух Чесно заніс московського священника Сергія Аніцоя до реєстру зрадників за підтримку російської агресії.

Цікаво, що сама земельна ділянка на кадастровій карті не оформлена жодним чином, тому на якій підставі московські попи користуються тульчинською землею, не зрозуміло.

Сподіваємось, що після рішення Вінницької обласної ради про припинення договорів оренди для церков УПЦ, тульчинські депутати візьмуть зі своїх колег приклад і розірвуть угоду (якщо вона була) з московською церквою, якою керують попи з російськими паспортами.


325 переглядів
bottom of page