Півгектара навпроти вінницького автовокзалу віддали фірмі, власники якої не сплачують сотні тисяч гр

Півгектара навпроти вінницького автовокзалу віддали фірмі, власники якої не сплачують сотні тисяч гривень податків


Ще з 90-х років точилося багато розмов про забудову території біля річки навпроти Центрального автовокзалу у Вінниці. За часів Януковича там знесли паркан та дитячий комплекс і залишили невеличку фортецю. Архітектор Віталій Плясовиця запропонував створити на набережній парк у вигляді мапи України. Але Вінницька міськрада вже віддала цю територію під черговий торговельний центр.

У серпні виконком Вінницької міської ради вирішив надати ТОВ «Оптима-ВС» вихідні дані на проектування багатофункціонального комплексу на ділянці площею 54 сотки.

Цю ділянку фірма орендує з 16 липня 2020 року. Та й саме підприємство створено нещодавно, 24 травня 2019 року. Юридична адреса - вулиця Некрасова, 8. Там знаходиться житлова багатоповерхівка.

Статутний фонд фірми всього 20 тисяч, а його власники, згідно з інформацією аналітичної системи Уoucontrol, не сплачують податки. У В’ячеслава Шляхового, який володіє 10% фірми, податковий борг становить 5 900 гривень.

Власнику фірми належить також «Зачароване озеро», що поблизу Стрижавки.

Решта, 90% фірми, належить приватному підприємству «Віто», де бенефіціар також В’ячеслав Шляховий. У ПП «Віто», як й у ТОВ «Оптима-ВС», одна юридична адреса. Власне, «Віто» володіє нерухомістю на Некрасова, 8, де й зареєстровані обидва підприємства Шляхового.


Станом на 1 липня 2020 року ПП «Віто» має податковий борг у 272 159 гривень


Яким чином фірми, власник яких не сплачує навіть податки до бюджету, отримують по півгектара вінницької набережної, невідомо. Такі питання варто було б поставити правоохоронцям. Але вони мовчать.


Вінницька міськрада уже віддала під забудову приватними торговими центрами та садибами Вишенське озеро, частину Замкової гори, Центрального парку та Бригантини. У власності громади залишається все менше землі, а з такими темпами дерибану, її скоро й зовсім не буде.