top of page

Пообіцяли підняти трубу та заборонити працівникам палити - і вінничани погодили літній майданчик

Пообіцяли підняти трубу та заборонити працівникам палити - і вінничани погодили літній майданчик “Теремка”


Ресторатор Сергій Кульпекін, аби громада дозволила йому облаштувати літній майданчик біля свого ресторану “Теремок” на вулиці Винниченка, 4 пообіцяв підняти вентиляційну трубу та заборонити своїм працівникам палити. На громадських слуханнях, які проходили 17 лютого у ресторані “Теремок” за облаштування літнього майданчика проголосували вісім осіб з десяти.

“Теремок”

Карантинні заходи негативно вплинули на ресторанний бізнес. Щоб не збанкрутувати власники ресторанів та кафе все більше облаштовують літні майданчики заради збільшення кількості клієнтів у теплий сезон. Водночас такі майданчики додають клопоту сусідам закладів, тому міська влада почала проводити громадські слухання щодо облаштування. Почав традицію погодження літнього майданчика на громадських слуханнях родина підприємців Добрих, продовжив - Сергій Кульпекін.

Там де зараз ресторан “Теремок”, раніше було кафе “Івонька” з 1970-х років. Назву таку кафе отримало від дерев, які росли поруч і які, звичайно, спиляло КП “Вінницязеленбуд”

Ремонт будівлі ніхто не робив, тому за десятки років експлуатації стан кафе перетворився у незадовільній, почав текти дах - тому заклад припинив своє існування.Придбавши це приміщення Сергій Кульпекін зробив реконструкцію споруди, а тепер планує добудувати і літній майданчик, який повинні погодити на громадських слуханнях.

На слуханнях зареєструвалися 13 осіб - мешканці прилеглих двох будинків

Вимоги мешканці були такі:

  1. Підняти труби витяжки від ресторану ще вищеЦе класична проблема, з якою зіштовхуються мешканці житлових будинків, біля яких є заклади громадського харчування. Вентиляційна труба вище самого житлового будинку, але за словами мешканців, все одно запах доходить до їх квартир. Також люди попросили власника ресторану поставити фільтри на труби

Коли ви мені давно поскаржились, то ми трубу підняли на три метри, що на нашу думку було цілком достатньо. Фільтри ставити невигідно, тому що їх треба буде міняти кожен тиждень. Простіше підняти трубу ще на три метри. Треба буде - то ще піднімемо. Це не проблема, то ми це зробимо, - каже власник ресторану Сергій Кульпекін

2.Благоустрій

Мешканці зауважили, що потрібно прибрати сміття на вулиці біля кухні ресторану та обгородити його парканом.

Все сміття ми приберемо і встановимо паркан висотою у півтора метра, щоб ніхто туди не лазив. Паркан буде прозорий, щоб ніхто не міг там сховатися, - додав Сергій Кульпекін

3. Заборона паління

Найгострішим питанням на громадських слуханнях - паління відвідувачів закладу під вікнами мешканців житлового будинку, які після ресторану, за словами мешканців, йдуть на лавочки, які встановлені біля магазина “Гранд” і продовжують свій банкет.

Я не можу щось забороняти відвідувачам ресторану, що їм робити й де, але можу заборонити працівникам закладу палити на вулиці. Мій знайомий, на якого працює 120 працівників, зробив так: всі хто палить, зі своєї зарплатні кожен місяц платить 100 гривень у загальний фонд, з якого потім кошти розподілялися між тими працівниками, хто не палить. Через півроку там вже ніхто не палив. Мабуть, щось подібне я буду у себе робити - каже Сергій Кульпекін

Але ніхто нічого не казав про спеціально відведені місця для паління відвідувачів ресторану. За проектом літній майданчик не має відведених місць для паління, тому, мабуть, ця проблема не буде вирішена, а лише загостриться.

Після всіх обіцянок власника ресторану врахувати всі побажання присутніх, пропозицію про облаштування літнього майданчику підтримало вісім осіб, один голос був проти та один утримався. Літньому майданчику ресторану “Теремок” - бути.

Бізнес Сергія Кульпекіна

Власник ресторану “Теремок” зараз немає зареєстрованих на себе підприємств. З 2015 по 2016 рік Сергій Кульпекін був серед власників підприємства ТОВ “Дагаз-7”, яке займається міжнародними вантажними перевезеннями. У 2016 році вантажівка, яка належить цьому підприємству, перевозила незаконно виготовлену продукцію.

Відповідно до аналітичної системи YouControl Сергій Кульпекін має дві нерухомості: приміщення ресторану “Теремок” та житловий будинок на вулиці Богдана Хмельницького. Кульпекін зареєстрований як ФОП, у якого серед видів діяльності немає ресторанного бізнесу.

Це означає, що офіційно займатися ресторанним бізнесом Сергій Кульпекін не може. Тут може бути така схема, коли під ведення ресторанним бізнесом не створюється окреме підприємство, а вся діяльність розподіляється між кількома ФОПами, щоб зменшити податкове навантаження.

P.S.

На громадських слуханнях згадували мережу продуктових супермаркетів “Гранд”, яких у Вінниці п’ять штук. Ця мережа належить родині колишнього міського голови Вінниці та екс-Прем’єр-Міністру України Володимира Гройсмана. Сюди ж входить ТЦ “МагіГранд”.


1 перегляд
bottom of page