До вимог ГО “Автомайдан Вінниччина” повернути пільги на проїзд АТОвцям долучились депутати

До вимог ГО “Автомайдан Вінниччина” повернути пільги на проїзд АТОвцям долучились депутати вінницької міськради


Активісти ГО “Автомайдан Вінниччина” вимагають у Вінницької міської ради скасувати рішення виконкому про скорочення пільг для проїзду АТОвців у громадському транспорті. Також обурились цим рішенням і окремі депутати міської ради.

У передостанній день 2020 року виконком Вінницької міськради прийняв рішення № 2918, яким залишив 60 безкоштовних поїздок на місяць у муніципальному транспорті тільки для пільговиків, які проживають або зареєстровані у Вінниці. За логікою міської ради всі інші пільговики мають платити за проїзд.

Активісти ГО “Автомайдан Вінниччина” заявили, що якщо міська рада не відреагує на порушення Закону, вони готові звернутись до суду і там добиватися скасовування рішення.

Голова правління ГО “Автомайдан Вінниччина” Таїса Гайда пояснює, що Конституційний суд України уже приймав рішення про такі обмеження пільг учасників АТО:

“Є рішення Конституційного суду з цього питання. Там чітко сказано, що захист Вітчизни є першочерговим завданням усіх громадян і обмеження пільг, гарантованих державою, для тих, хто її захищав, підриває авторитет до держави і є неконституційним. Тому сподіваємось, що міська рада перегляне своє рішення і виправить порушення”.

Депутатка Вінницької міської ради Олена Верлан-Кульшенко від партії “Європейська солідарність” звернулась до мера Вінниці Сергія Моргунова з проханням переглянути ухвалене вінницьким міськвиконкомом рішення про скасування пільгового проїзду в громадському транспорті Вінниці для учасників АТО та членів родин загиблих, які не проживають у місті.

“Сьогодні подала звернення на ім'я міського голови як депутат Вінницької міської ради, щодо скасування порушень і обставин, які їх спричинили. Закон є закон! Право на пільговий проїзд ветеранів та членів родин загиблих - не ділиться на міських та іногородніх! Хлопці на Сході стоять за всю Україну, а окремо в інтересах територіальних громад!”- написала депутатка у ФБ і опублікувала зареєстроване депутатське звернення.

Схоже рішення щодо обмеження проїзду АТОвців намагалась прийняла Харківська міська рада, але через мітинг АТОвців передумала. У Рівному АТОвці виграли суд щодо скасування пільгового проїзду. А поліція відкрила кримінальне провадження за фактом невиконання судового рішення, яке стосується пільгового проїзду.