top of page

Брехунці на мільйон доларів

Родина депутатів Ігоря Ткачука та Людмили Станіславенко внесли у свої декларації недостовірних даних більш як на 28 мільйонів гривень. По нинішньому курсу це мільйон доларів. Такі результати перевірки за січень цього року опублікувало НАЗК.

Ігор Ткачук донедавна був депутатом Вінницької міської ради, а його дружина -Станіславенко є депутаткою Вінницької обласної ради. Обоє на виборах представляли партію “Українська .стратегія Гройсмана”.

Потрібно нагадати, що з цією родиною пов’язано кілька гучних дерибанів тому, напевно, не дивно, що в їх деклараціях з’явились недостовірні дані.

Давайте про них нагадаємо.

Вишенське озеро

Сім’я ткачуків -Станіславенко причетна до знищення Вишенського озера. Адже саме фірма, бенефіціаром якої є Ігор Ткачук, роздавала на озері земельні ділянки. Зокрема заплаву річки Вишня, яка протікає через Вишенське озеро, поділили між собою діти Ігоря та Геннадія Ткачуків.

Історія почалась навесні 2016 року, коли вінничани, які живуть біля Вишенського озера, принесли Автомайдану стос документів, згідно з якими частина озера перейшла у приватну власність приватної фірми “Голуба нива”, власником якої є Ігор Ткачук.

Зібравши усі документи, активісти написали заяву у прокуратуру, яка відкрила кримінальне провадження. Історія набула такого розголосу, а про дерибан озера написали не лише вінницькі видання, але і національні. Зокрема, розслідування вінницьких активістів опублікувала Українська правда та Громадський рух Чесно.

Як з 20 гектарів орендованого ставка у Ткачуків залишилось близько 2 гектарів водного об’єкту, а все інше перетворилось на землю, мали б розібратись поліція і прокуратура, але чомусь уже 6 років поспіль нічого не можуть вдіяти. Але з того часу Вишенське озеро стало місцем постійної боротьби.

Що тільки автомайданівці не робили, щоб зупинити дерибан. Блокували машини зі сміттям, яким почали засипати озеро. Проводили акції під мерією і прокуратурою, збираючи сміття в мішки і складаючи їх під державними установами. Та все намарно. За цей час, поки і прокуратура і поліція бездіяла, усі дерева біля озера вирізали, а озеро почали засипати сміттям.

Саме в той час виявилось, що частина ділянок належить також людині з оточення Гройсмана.

Кожного року активісти АВМ потроху фільмували, як гине озеро. Переконайтесь, як за кілька років його знищили.

Ось так воно виглядало у 2017:

Ось так уже у 2019:

А у 2020 на земельних ділянках, які належали родині безробітного депутата облради від УСГ Олегу Легезі, якого також пов’язують з кланом Ткачуків, почали просто посеред озера насипати з будівельного сміття ділянку:

За цей час було написано чи не кілька десятків запитів у міську раду, поліцію і прокуратуру, яка постійно намагалась закрити справу і доводилось оскаржувати закриття.

Прокуратура кивала на поліцію, а поліція відмовчувалась або постійно писала відписки.

Активісти створювали петицію за збереження озера, подавали проекти на бюджет громадських ініціатив, але завжди отримували від міської ради відмову.

Роками автомайданівці продовжували нагадувати прокуратурі про обов’язок.

розслідувати і навіть разом з місцевими мешканцями провели альтернативну експертизу. Але прокуратура розповідала, що замовила свою експертизу, яку не могли провести уже 4 роки. В результаті таки провели експертизу аж … за 2 ділянками та навіть за ними нарахували 10 мільйонів збитків державі.

І поки шість років активісти намагались змусити і слідство, і прокуратуру працювати, діти Ткачуків оформили на себе заплаву озера.

Слідство триває і досі. Вірніше, уже шостий рік прокуратура і поліція добросовісно імітують, що слідство триває.

Те що і Людмила Станіславенко і Ткачуки, їх посіпака Легеза і екс-керівник Вінницької обласної прокуратури В’ячеслав Соколовий разом йшли на вибори від команди Гройсмана, цілком могло бути причиною повної відсутності будь-яких реальних слідчих дій.

10 га Вінницького лісу

У січні 2018 року фірмі, пов’язаній з Ткачуками, депутати Вінницької обласної ради намагались безкоштовно передати 10 гектарів вінницького лісу.

У червні 2018 депутати навіть кнопкопдавили, щоб натягнути необхідну для прийняття рішень кількість голосів.

Але на тій червневій сесії їм тупо не вистачило голосів навіть з кнопкодавцями.

Тому під час чергової сесії у грудні 2018 року Сергій Ткачук, депутат облради і син тоді ще нардепа Геннадія Ткачука, разом з депутаткою Людмилою Станіславенко бігали по залу і агітували за голосування.

І знаєте, що сталось? Самопоміч, яка клятвенно божилась перед сесійним засіданням не голосувати за дерибан, радісно проголосувала. І 10 гектарів вінницького лісу повністю безоплатно перейшли у користування приватній фірмі.

Перегляньте відео і ви побачите скільки коштів втратила громада через таке “щедре” рішення депутатів

Земля, земля: сіно і торгові центри


Родині Ткачуків-Станіславенко належить приватна фірма “АЯГІК”


Ця фірма є власником та орендарем аж 11 земельних ділянок у Вінниці, які вона і приватизувала і отримувала в оренду без проблем, на відміну від сотень вінницьких підприємців, які безуспішно намагаються отримати хоча б клаптик землі для бізнесу

0510100000:02:042:0078 ВІННИЦЬКА ОБЛАСТЬ / ВІННИЦЯ — —

0510100000:02:042:0077 ВІННИЦЬКА ОБЛАСТЬ / ВІННИЦЯ — —

0510100000:02:042:0076 ВІННИЦЬКА ОБЛАСТЬ / ВІННИЦЯ — —

0510100000:02:042:0075 ВІННИЦЬКА ОБЛАСТЬ / ВІННИЦЯ — —

0510100000:02:042:0074

0,0004 га ВІННИЦЬКА ОБЛАСТЬ / ВІННИЦЯ Комунальна власність 03.15 Для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови

0510100000:02:042:0073 ВІННИЦЬКА ОБЛАСТЬ / ВІННИЦЯ — —

0510100000:02:042:0072 ВІННИЦЬКА ОБЛАСТЬ / ВІННИЦЯ — —

0510100000:02:042:0071 ВІННИЦЬКА ОБЛАСТЬ / ВІННИЦЯ — —

0510100000:02:042:0070

0,0573 га ВІННИЦЬКА ОБЛАСТЬ / ВІННИЦЯ Комунальна власність 03.07 Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі

0510100000:02:042:0069

0,0212 га ВІННИЦЬКА ОБЛАСТЬ / ВІННИЦЯ Комунальна власність 03.15 Для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови

0510100000:02:042:0067

0,0108 га ВІННИЦЬКА ОБЛАСТЬ / ВІННИЦЯ Комунальна власність 03.07 Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі

Та це не все. Як виявили журналісти “20 хвилин”, родина Ткачуків взяла у міської ради прибрежну смугу Південнного Бугу для сінокосіння і не тільки огородила її, але і побудувала приватний причал.

Цікавою деталлю до цього усього трешу є те, що Ткачуки, захопивши прибережну смугу Південного Бугу, побудували паркан за землі сусіда і судились за 10 сантиметрів земельної ділянки, на якій було збудовано паркан.

Здається, жадібності цих людей немає кінця краю. При цьому син Геннадія Ткачука Сергій, який йде у депутати від ОПЗЖ, хвалиться у соціальних мережах золотим злитком і дорогим годинником, а його батько і дядько фотографуються на передвиборчу агітацію з годинниками за десятки тисяч доларів.

Тому, якщо ви наївно думаєте, що вони надерибанили і зупиняться, ви глибоко помиляєтесь. Хіба Ткачука зупинило те, що СБУ відкрило кримінальне провадження по дерибану 54 мільйонів бюджетних коштів в Одеському порту, а Генеральна Прокуратура підозрює, що під час керівництва Одеським портом Ткачуком, держава втратила десятки мільйонів гривень.

Нещодавно фірма, яка також пов’язана з Ткачуками, стала предметом чергового скандалу з забудовою Замкової гори.

А депутатка Людмила Станіславенко намагалась через облраду проштовхнути будівництво приватного госпісу на території обласного онкодиспансеру. Цікаво, що землю вони намагались отримати безкоштовно але через скандал в ЗМІ, це рішення відклали до моменту, поки громадськість не заспокоїться.

Якщо ви дочитали цей текст до кінця, ви тепер можете зрозуміти , що брехня в деклараціях - це лише частинка того усього мутного дерибану, до якого причетна ця родина народних обранців.


bottom of page